środa, 27 marca 2013

Joga

Na razie powoli spełniam swoje postanowienie.Faktem jest,że ćwiczę. Nie są to codzienne treningi,ale na początek wystarczy. Karnet na zajęcia fitness nie odpoczywa. :) Chodzę na zajęcia z piłkami, TBC, zdarza się też,że wpadnę na BPU. Ostatnio byłam na jodze. Kocham to! Dużo się słyszy o tym jakie właściwości ma ten rodzaj ruchu. Podobno dzięki jodze nie tylko ćwiczy się ciało,ale przede wszystkim ducha. Można się wyciszyć i odpocząć. Jak najbardziej to potwierdzam. Mimo tego, że jest to aktywny sposób na spędzenie wolnego czasu absolutnie po skończonym treningu tego nie poczujemy. W trakcie ćwiczeń czułam każdy napięty mięsień. Myślałam, że następnego dnia z powodu zakwasów trudno będzie mi zrobić choćby jeden krok. Absolutnie!  Żadnego bólu. Takie rozluźnienie i odstresowanie to dosłownie niebo. W życiu nie doświadczyłam czegoś podobnego. Jestem świadoma,że moje umiejętności są zerowe. Nie potrafię prawidłowo oddychać, oddzielić ciała od umysłu, itd. Mimo to,umiałam odpłynąć myślami i nie zawracać sobie głowy codziennymi troskami. Totalna pustka-jakie to cudowne uczucie.

Szukam szybkiej i skocznej muzyki do ćwiczeń. Najlepiej jakiejś składanki. Tak na razie wyglądają moje przygotowania do wiosny.
Tak jak cała Polska nie mogę się doczekać prawdziwej wiosny, z której przyjściem wiążę wiele planów. Póki co,śnieg za oknem i -7 st. na termometrze.

2 komentarze:

  1. skakanka dobrze przygotowywuje przed wysylkiem moim zdaniem :) serdecznie zapraszam Cię na mojego bloga w wolnym czasie, mam nadzieję, że zajrzysz :). zapraszam do ankiety i do obserwowania. Obiecuję Ci, że nie pożałujesz :). miłego dnia :)

    OdpowiedzUsuń
  2. joga pomaga bardzo dobrze rozciągnąć poszczególne partie całego ciała, wpływa bardzo dobrze na organizm i jakoś wykonanych treningów w kolejnych dniach:)oraz oczywiście regenerację mięśni:)

    OdpowiedzUsuń